. Sport, kultura i edukacja na wyciągnięcie ręki . .

Za nami kolejna uroczystość odpustowa ku czci MB Szkaplerznej. Tradycyjnie zgromadziła ona tłumy. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Stefan Sprot - były proboszcz parafii MB Szkaplerznej w Brzeźcach. Homilię tego dnia głosił ks. Mirosław Smykała - proboszcz z Radostowic i v-ce dziekan dekanatu suszeckiego. Obecni byli również: ks. prałat Alojzy Zuber, ks. Stanisław Suchy i ks. Andrzej Ahnert - proboszcz naszej parafii.
Dzień odpustu był również okazją do przyjęcia Szkaplerza świętego. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta. Udekorowany kwiatami ołtarz to tradycyjnie już zasługa p. Danuty Harazin.
Nie zabrakło również straganów, które licznie usytuowały się przy ulicy Pokoju.

Odpust w Brzeźcach jest największym tego typu wydarzeniem w regionie. Pierwszy odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w naszej parafii miał miejsce w lipcu 1740r. W tym samym roku w parafii nastało Bractwo Szkaplerzne a w ołtarzu umieszczono obraz z wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej. Przed obrazem od wieków modlą się wierni i pielgrzymi. Tegoroczna uroczystość odpustowa zbiegła się ze 110-leciem poświęcenia murowanego kościoła. Przypomnijmy, że na miejscu obecnej neogotyckiej świątyni były jeszcze dwa kościoły drewniane.

W ostatniej dekadzie brzeski kościół kilkukrotnie zwyciężył w plebiscytach na najpiękniejszą świątynię powiatu pszczyńskiego organizowanych przez Dziennik Zachodni.

Fotoreportaż z Odpustu znajduje się na stronie: parafiabrzezce.pl

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u