Liturgiczne wprowadzenie nowo mianowanego proboszcza Ks. Andrzeja Ahnerta dokonało się w niedzielę 30 lipca 2017r. na mszy św. o godz. 10:30. W imieniu Ks. Abpa do wspólnoty parafialnej wprowadził nowego proboszcza w-ce dziekan ks. Jan Burek. Nowo mianowany Proboszcz Parafii MB Szkaplerznej w Brzeźcach został również powitany przez przedstawicieli rady parafialnej. Ks. Proboszcz Andrzej Ahnert wcześniej był proboszczem parafii pw. Maksymiliana Marii Kolbego w Orzeszu - Gardawicach. Fotoreportaż z tej uroczystości znajduje się na stronie www.parafiabrzezce.pl (pod ogłoszeniami).

„Segreguję, koszę, kompostuję” pod takim hasłem Urząd Miejski w Pszczynie uruchamia program bezpłatnego użyczania mieszkańcom kompostowników o poj. 900 l. - dla  nieruchomości zamieszkałej. W poniedziałek 31 lipca rozpocznie się nabór wniosków. - To pierwszy etap zaopatrywania mieszkańców w kompostowniki – zauważa burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, który zapowiada, że akcja będzie kontynuowana w przyszłości.

- W związku ze zmianą przepisów dotyczących odbioru odpadów i segregacji, którą wprowadził rząd RP gmina dostosowała odbiór śmieci do nowych przepisów. By uniknąć wysokich opłat dla mieszkańców zmieniliśmy harmonogram odbioru. Zmuszeni byliśmy zlikwidować kontenery na liście. Dlatego szukając rozwiązania dla mieszkańców uruchamiamy „Program bezpłatnego użyczania kompostowników” – informuje burmistrz Skrobol.

Od 1 lipca mieszkańcy Pszczyny segregują odpady do kilku pojemników lub worków. Z uwagi na to, aby ustalona stawka na poziomie 12,45 zł nie wzrosła, podjęto decyzję o wprowadzeniu limitu bezpłatnego odbioru odpadów zielonych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów do 200 kg z nieruchomości. Za wywóz worka z odpadami zielonymi bezpośrednio z posesji wprowadzono opłatę. Kompostowanie jest alternatywą, która pozwoli przetworzyć skoszoną trawę.


Uwaga!
Wnioski do I etapu należy składać w terminie od 31 lipca do 11 sierpnia 2017 r.

Czytaj więcej...

Najsłynniejszy Odpust w okolicy - odpust w Brzeźcach - zbliża się wielkimi krokami. A jak Odpust to musi być i Suma Odpustowa, która odprawiona zostanie w naszym kościele w niedzielę 16 lipca o godz. 11:00, uroczyste Nieszpory o godz. 16:00.
Odpust w Brzeźcach kojarzy się również z niezliczoną ilością budow (straganów), które i w tym roku licznie zjadą w rejon kościoła.
Dzieci (i nie tylko) z pewnością ucieszą się z zabawy na karuzelach - Lunapark "Brno" tradycyjnie usytuuje się obok Restauracji "Zacisze", która już w najbliższą sobotę organizuje Festyn Odpustowy!. W Piekarni-Cukierni Nowaków można już nabyć oryginalne i najsmaczniejsze futermeloki i makarony odpustowe!

Fotorelacja z Odpustu będzie zamieszczona na profilu FB: KLIKwLINK

Nabór dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie. Rodzice powinni zalogować się na stronie przedszkola-pszczyna.nabory.pl i wypełnić wniosek rekrutacyjny. Do przedszkola pierwszego wyboru należy dostarczyć wydrukowany i podpisany wniosek. Rekrutacja uzupełniająca odbywać się będzie w terminie: od 20. 06. 2017r. od godz. 16:00 do 25. 06. 2017r. do godz. 20:00.

Uwaga! W rekrutacji uzupełniającej mogą brać również udział dzieci 3-letnie (rocznik 2014). Prosimy rodziców o zapoznanie się z harmonogramem rekrutacji.

Dyrekcja SP nr 19 w Brzeźcach

Serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu POLEKU slow life po naszymu. Zwycięzcy i finaliści programów telewizyjnych - Must be the music, X Factor oraz Top Chef, spotkają się 25 czerwca 2017 r. na Ośrodku Sportów Wodnych w Łące k/Pszczyny!

Musisz z nami być! Zabierz koc piknikowy, dobry humor i spędź z nami niedzielę w rytmie SLOW! Zaczynamy o godz. 12.00 śniadaniem na plaży! W programie: warsztaty, pokaz mody, degustacje, koncerty muzyczne i wiele innych atrakcji! Całość poprowadzi osoba, której głos znamy z fal radiowych. Wstęp wolny!
Istnieje możliwość zapisu na ?Śniadanie na plaży" - szczegóły dot. zapisów znajdą Państwo w poniższym regulaminie lub uzyskają pod numerem telefonu: 32/210 02 12.  Ilość miejsc na "Śniadanie na plaży" jest ograniczona-obowiązuje kolejność zgłoszeń spośród mieszkańców obszaru działania LGD. Uczestnicy mogą również skorzystać z bezpłatnego transportu na miejsce wydarzenia - szczegóły w poniższym regulaminie. KLIKwLINK

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u