Miejsce dobre do życia Portal brzezce.info jest pierwszą i najstarszą stroną sołecką w gminie Rolnictwo na wysokim poziomie Wiara i tradycja od pokoleń

Portal pless.pl:   Państwowa Komisja Wyborcza podała już pełne listy komitetów wyborczych do zbliżających się wyborów parlamentarnych. Kto wystartuje w naszym okręgu? O nasze głosy zabiegają Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga, Bezpartyjni Samorządowcy, Konfederacja Wolność i Niepodległość, Normalny Kraj, Nowa Lewica, Polska Jest Jedna oraz Prawo i Sprawiedliwość. Na listach sześciu ugrupowań znajduje się po 18 nazwisk - tylko Normalny Kraj i Polska Jest Jedna zaproponowały po odpowiednio dwunastkę i dziewiątkę kandydatów i kandydatki.

W naszym okręgu jest do "zgarnięcia" dziewięć mandatów do niższej izby parlamentu. Szczegóły zamieszczone są na pless.pl KLIKwLINK

Pszczyna otrzyma 2 mln zł na remont i wyposażenie budynku Szkoły Podstawowej w Brzeźcach.
W piątek, 15 września ogłoszono wyniki 6 edycji Programu Inwestycji Strategicznych dla samorządów, w których działały państwowe gospodarstwa rolne. Celem programu kierowanego dla samorządów popegeerowskich jest wyrównywanie szans rozwojowych i poprawa spójności społecznej.
To kolejny w ostatnim czasie przykład, że gmina Pszczyna występuje po środki zewnętrzne. Układ finansowania jest bardzo atrakcyjny dla samorządów. Dzięki temu będziemy w stanie zrealizować dużą i bardzo potrzebną inwestycję przy niewielkich nakładach z budżetu gminy.
W przypadku realizacji projektu w Brzeźcach gmina Pszczyna otrzyma 2 mln zł dofinansowania, przy wkładzie własnym na poziomie 2%.
Informacja o dofinansowaniu powinna ucieszyć radę sołecką, z którą wspólnie z moją zastępczynią Magdaleną Czarnecką spotkaliśmy się, aby porozmawiać o możliwościach przeprowadzenia remontu.

Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol

Dożynki Parafialne A.D. 2023 przeszły do historii. Oprawę tegorocznych dożynek przygotowali mieszkańcy sołectwa Mizerów, którym należą się słowa uznania i podziękowania.
Fotoreportaż z tego pięknego wydarzenia jest już na stronie parafialnej www.parafiabrzezce.pl (pod ogłoszeniami oraz w dziale Galerie). Zachęcamy do oglądania.

 

Nic tak nie cieszy jak zrealizowany projekt, który został stworzony przez samych uczniów i jest w 100% wykorzystywany. Dziękujemy Dariusz Skrobol - burmistrz Pszczyny za wsparcie i pomysł by uczniowie mieli możliwość samodzielnego decydowania na jaki cel mają być przeznaczone środki w ramach tego projektu. Rowery mają swoje miejsce, a uczniowie strefę gdzie mogą odpocząć po intensywnej nauce.
 

 

Dożynki gminne lub powiatowe zawsze odbywały się w wyjątkowej oprawie.
Nie inaczej było 40 lat temu w Brzeźcach. Na załączonej fotografii z 1983 roku widzimy m.in. szkubanie pierza oraz pracę w pasiece. W tle widoczna Piekarnia - Cukiernia T.J.D Nowak - najstarsza w regionie.