W dniu 14.11.2018r. odbyła się wycieczka Koła Emerytów Brzeźce do Katowic. Celem wycieczki było odwiedzenie Katedry Chrystusa Króla w Katowicach i zwiedzenie sklepu Ikea. Przywitał nas Proboszcz Archikatedry Chrystusa Króla. Bardzo ciekawie i szczegółowo historię powstania katedry opowiedział nam Pan Kościelny. Oprowadził nas i z bliska mogliśmy zobaczyć każdy szczegół Katedry. Zachwycił nas ogrom tej katedry, piękne kaplice wokół głównego ołtarza, ciekawie namalowana Droga Krzyżowa w krypcie katedry. Zobaczyliśmy w podziemiach katedry krypty grobowe biskupów i namalowane symbole Aniołów ukazane w inny sposób. Każdy przeżył inne odczucia - zadumę - radość. Cieszymy się, że poznaliśmy historię największej katedry na Śląsku. Po krótkiej adoracji, która zresztą trwa w katedrze cały dzień, i oddaniu czci w kaplicy św. Jana Pawła II udaliśmy się  do IKEA. Tam każdy z nas spędził dowolnie czas na zakupach, na oglądaniu ekspozycji meblowych i dobrej kawie. Dziękujemy uczestnikom za obecność na wycieczce i panu Kierowcy za bezpieczne dotarcie do celu tam i z powrotem. Już planujemy z Nowym Rokiem wyjazd do miejscowości Harmęże i Radzionkowa. Zdjęcia z wycieczki są zamieszczone poniżej KLIKwLINK

Przewodnicząca Koła Emerytów Brzeźce - Józefina Tetla

Czytaj więcej...

W dniach 16 i 17 listopada tj. piątek i sobota, od godz. 8:00 do 14:00 w biurze Sołtysa w Brzeźcach będzie można dokonać zapłaty IV raty podatku rolnego i od nieruchomości.

Urząd Miejski w Pszczynie informuje, że 12 listopada odbiór odpadów komunalnych będzie się odbywał zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem. Tego dnia nieczynny będzie punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

Koło Emerytów i Rencistów Brzeźce organizuje dla swoich członków wycieczkę do Katowic. W programie zwiedzanie Katedry Chrystusa Króla i sklepu IKEA. Wyjazd planowany jest w dniu 14.11.2018r. o godz. 8:30 z placu przy kościele. Koszt wycieczki wynosi 25zł od osoby. Prosi się o wpłatę u kol. Józefiny Tetla do dnia 8.11.2018r. ze względu na zamówienie autokaru.

W nocy z 27 na 28 października zacznie obowiązywać czas zimowy. Przed świtem małą wskazówkę zegara cofniemy z godziny 3:00 na 2:00. Będziemy spać o godzinę dłużej.

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u