. Blisko ludzi Wyjątkowe krajobrazy... Tradycja od pokoleń...
W związku z otrzymaniem środków finansowych w formie dotacji celowej i dokonaniem niezbędnych zmian w budżecie, w piątek, 23 września gmina Pszczyna planuje rozpocząć wypłacanie dodatku węglowego zgodnie z wnioskiem złożonym przez Państwa w Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie.
Wszelkie informacje udzielane są w OPS w Pszczynie (ul. Kilińskiego 5a) lub pod numerem telefonu 322104173 w godzinach pracy ośrodka.
 
Burmistrz Pszczyny - Dariusz Skrobol
Szanowni Państwo, Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Brzeźcach.
Od jutra rusza głosowanie w Pszczyńskim Budżecie Obywatelskim. Zapraszamy Państwa do głosowania na nasz projekt: "Teren edukacyjno-rekreacyjny wokół Szkoły Podstawowej w Brzeźcach".
Każdy głos się liczy, zachęcamy do głosowania internetowo lub w budynku szkoły.
 
 
Źródło:  Szkoła Podstawowa w Brzeźcach
"PÓKI MY ŻYJEMY, PAMIĘĆ O WAS NIE ZGINIE"
Bracia Stanisław, Tadeusz i Stefan Dziurosz w 1955r, założyli LZS Brzeźce.
" Nie zachowały się do dnia dzisiejszego żadne zapiski, ani dokumenty, które przedstawiałyby nam, jak powołano do istnienia nasz KLUB.
Opieramy się na opowiadaniach ówczesnych zawodników, lub członków Zarządu.
W roku 1955 w domu Franciszka WUZIK, trzej bracia Stanisław, Stefan i Tadeusz DZIUROSZ powołali do życia LUDOWY ZESPÓŁ SPORTOWY w Brzeźcach. Prawdopodobnie pierwszym prezesem w dziejach klubu był Stanisław Dziurosz. Stefan Dziurosz zaś, podobno był kapitanem drużyny.
Skład pierwszej drużyny:
Stanisław Dziurosz, Stefan Dziurosz, Tadeusz Dziurosz, Edward Ziebura, Szala Józef, Stanisław Zuber, Piegza Roman, Brunon Godziek, Franciszek Grabowski, Alfred Kloc, Józef Foks, Alfons Chrapeć, Edward Kołek, Alojzy Kołek, Józef Brudek,
Nie wiadomo kto i w jaki sposób załatwił grunt, na którym powstało boisko.
Pierwsze bramki zrobione były z drewna, które ścięte zostało w lesie( Dąbrowie) i przetransportowane kanałem „Braniczok” na boisko.
Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie rozpoczęło przyjmowanie zgłoszeń osób chorych do nowego projektu opiekuńczego pn.: „Hospicjum może więcej – opieka domowa na terenach wiejskich gminy Pszczyna”.

Dofinansowanie działań – w wysokości 100 tys. zł – pozwala na objęcie opieką 16 chorych z 12 sołectw gminy Pszczyna. Każdy z nich będzie mógł uzyskać pomoc interdyscyplinarnego zespołu, tj. lekarza, pielęgniarki, psychologa, fizjoterapeuty i opiekunki

− Dzięki zaangażowaniu wszystkich specjalistów zadbamy o szeroko pojęty dobrostan chorego, począwszy od stanu zdrowia po toaletę i pielęgnację ciała, właściwe odżywianie, a jeśli tylko będzie to możliwe, także ruch i aktywizację chorego w życiu społecznym i rodzinnym − wyjaśnia Teresa Buczak prezes Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie.
Usługami zdrowotnymi i społecznymi mogą być objęte osoby chorujące na nieuleczalne, postępujące i ograniczające życie choroby, w przypadku których nie jest prowadzone leczenie przyczynowe, wymagające pomocy opiekunów. Opieka zgodnie z przyjmowanym dla każdego chorego Indywidualnym Planem Opieki będzie prowadzona z uwzględnieniem bieżących potrzeb podopiecznego.
Czytaj więcej...

Sołtys sołectwa Brzeźce informuje, że w dniach 14 i 15 września br., w godz.: 10.00 - 12.00 w biurze sołtysa będzie można uiścić III ratę podatku rolnego i od nieruchomości

Halina Dziurosz - sołtys

Podkategorie

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u