Dnia 18 grudnia 2018 roku w Ośrodku Kultury w Brzeźcach odbyło się spotkanie opłatkowe dla zarządu organizacji i placówek działających na rzecz sołectwa Brzeźce. Organizatorami spotkania byli: Sołtys Ryszard Harazin i Rada Sołecka Brzeźc oraz Koło Gospodyń Wiejskich Brzeźce.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. z-ca Burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brzeźcach Elżbieta Famulok, część grona nauczycielskiego z SP nr 19 i Oddziału Przedszkolnego w Brzeźcach, dyrektor Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie Teresa Musik, lekarz rodzinny Aneta Simka wraz z pielęgniarkami, członkowie zarządu LKS-u Brzeźce, zarząd Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Brzeźce, zarząd Związku Emerytów i Rencistów Brzeźce, Prezes RSP Brzeźce, Bernadeta Jonkisz, która prowadzi Oazę Dzieci i Młodzieży przy parafii MB Szkaplerznej, Jacek Cisło i Łucja Paszek, którzy od lat pomagają sołtysowi Ryszardowi Harazinowi tworzyć Izbę Pamięci Parafii i Sołectwa Brzeźce.

Tradycyjnie również w tym roku zaproszono na spotkanie trzy pary jubilatów, które obchodziły 50-lecie pożycia małżeńskiego: pp. Róża i Edward Łakota, Aniela i Jan Walecki oraz Irena i Ludwik Starzyczny (55-lecie małżeństwa). Z-ca Burmistrza Barbara Sopot-Zembok, Sołtys Ryszard Harazin i Rada Sołecka Brzeźc złożyli na ręce czcigodnych jubilatów kwiaty i albumy książkowe wraz z gratulacjami.

O wyjątkowy klimat Świąt Bożego Narodzenia zadbały Panie Nauczycielki z Przedszkola w Brzeźcach, które z przedszkolakami przygotowały Jasełka. Występ dzieci na scenie Ośrodka Kultury spotkał się z ogromnym aplauzem publiczności. Młodzi aktorzy świetnie odegrali swoje role! Wyrazy uznania dla Pań Nauczycielek z Oddziału Przedszkolego w Brzeźcach za to, iż podjęły się tego dzieła!

Po kolacji świątecznej przełamano się opłatkiem.

Ze względu na modernizację naszej strony fotoreportaż zamieszczony jest na naszym profilu FB: facebook.com/brzezce.info/

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u