Ks. biskup Dariusz Kałuża z Papui Nowej Gwinei przesłał do naszej parafii pocztówkę. Treść została opublikowana w ostatnim wydaniu "Szkaplerza".
Ks. biskupowi Dariuszowi i Papuasom życzymy pomyślnego i radosnego Nowego Roku 2018!

Pocztówka z Papui: Papua New Gwinea Goroka DE 2017

"Kochani! Ja również pozdrawiam. Dziękuję za pamięć i za życzenia.
Choinka: całkiem, całkiem... ale najważniejsze... ile tam pod nią będzie prezentów. No i czekamy na śnieg!!!
Od mamy dostałem wiadomość, że... Czytaj całość KLIKwLINK

w czasie Adwentu była w kościele prowadzona "akcja" - "Opatrunek na ratunek". Wspaniała wiadomość!!!! I wiem, że nazbierało się trochę tych opatrunków. Chciałem bardzo serdecznie podziękować za ten dar wszystkim którzy przyczynili się do tej zbiórki. Nie jest to chyba dla nikogo tajemnica, że tutaj na Papui takie dary to prawdziwe SKARBY! Nasze szpitale czy ośrodki zdrowia potrzebują takich podstawowych rzeczy jak bandaże czy opatrunki. Nie jest rzadkim widokiem, rana oklejona plastikową torebką ze sklepu albo pociętym workiem po ryżu. Na całe szczęście nasi Papuasi mają jeszcze te ich tradycyjne metody leczenia... liście, zioła, konary i korzenie. W diecezji mamy 4 ośrodki zdrowia. Często bywa tak, że jedyne co jest w ośrodku zdrowia to... pielęgniarka! Nie ma lekarstw czy tych właśnie prostych opatrunków. Nasze pielęgniarki są płacone przez nasz papuaski rząd, ale od czterech miesięcy nie dostaliśmy ani wypłat dla nich ani żadnej dotacji... na lekarstwa czy paliwo dla karetki pogotowia. Ale cieszę się, że może za kilka tygodni, jak te paczki dostanę, to chociaż będziemy mieli bandaże i opatrunki... może jako jedyne ośrodki zdrowia w całym województwie! Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję. Papuasi często porównują stopień radości do... psa, który macha ogonami cieszy się na widok kości!!! Więc, gdyby Bóg dał mi ogon, to bym machał nim na lewo i prawo. Dziękuję. Bóg Zapłać.
U nas na Papui niewiele rzeczy wskazuje na to, że nadchodzą święta... życie się toczy tak jak normalny dzień.... a śniegu jak nie było tak nie ma ;) Nie ma też wielkich dekoracji w mieście czy w sklepach i szalonych zakupów. No może tylko ta nasza udekorowana choinka przed probostwem w parafii Maryi Panny w mieście. Inaczej się przeżywa to Boże Narodzenie. Ale może to i lepiej!!! Bo jest czas na tego "małego" Jezusa położonego w żłóbku."

Od redakcji "Szkaplerza":
Kolorowy świat przedstawiony z pełnym humorem przez bp Darka niestety zbyt często musi zderzyć się z szarą rzeczywistością. Otwarliśmy nasze serca i zakupiliśmy środki opatrunkowe, które zostały przekazane p. Natalii Kałuża - mamie Ks. Biskupa. Teraz trzeba je tam wysłać. Czy zdajemy sobie sprawę z tego jaki jest koszt takiej wysyłki. Paczka do 20 kg wysłana statkiem to koszt około 200zł (te niestety zdarza się nie docierają czasami do adresata), wysłanie takiej paczki drogą lotniczą to już koszt około 800zł. Dlatego kolejny raz zamieszczamy numer konta, z którego fundusze w całości służą działalności "naszego" Biskupa.

OFIARA NA MISJE KS. Bpa DARKA KAŁUŻY
Dariusz Kałuża, 43-265 Mizerów, ul. Wyzwolenia 235
mBank Oddział Bankowości Detalicznej
Nr rachunku: 29 1140 2004 0000 3802 4237 8005

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u