700-lecie Brzeźc 700-lecie Brzeźc 700-lecie Brzeźc 700-lecie Brzeźc
Została uruchomiona darmowa poczta elektroniczna dla użytkowników serwisu www.brzezce.info.
Skrzynkę pocztową o rozmiarze ponad 6GB można założyć po przesłaniu odpowiedniego zgłoszenia.
Adres będzie miał format: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Od strony technicznej poczta będzie oparta na systemie pocztowym dostarczanym przez Google (gmail).
Więcej szczegółów na temat założenia skrzynki można przeczytać w dziale Poczta KLIK w LINK
W czwartek w Kościele Katolickim obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - w języku potocznym zwana Bożym Ciałem. Po Mszy św. sprawowanej o godz. 9.00 wyruszy procesja z Przenajświętszym Sakramentem, która zatrzyma się kolejno przy czterech ołtarzach: I ołtarz przy krzyżu na Placu kościelnym, II ołtarz na ul. Pokoju, III ołtarz na ul. Kamiennej, IV ołtarz na ul. Pająka, następnie powrót do kościoła.
Kolejna Msza św. sprawowana będzie o godz. 15.00.
W Polsce Święto Bożego Ciała jest dniem ustawowo wolnym od pracy.
Zdjęcia z procesji zostały zamieszczone w galerii KLIK w LINK
Na ulicy Przybysza wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Znak ustawiono na samym początku ulicy i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców a w szczególności dzieci w drodze do i ze szkoły.
Dnia 15 maja 2008 r. o godz. 15.00 w Ośrodku Kultury w Brzeźcach odbyło się spotkanie bibliotekarzy z gminy Pszczyna z udziałem burmistrza Pszczyny, starosty, sołtysa Brzeźc, naczelnik Wydziału Promocji Powiatu i Integracji Europejskiej, oraz dyrektor MBPB w Pszczynie. Na spotkanie dzieci z SP nr 19 przygotowały repertuar artystyczny, na który składały się wiersze wykonane w gwarze śląskiej oraz żartobliwa piosenka.
Repertuar przygotowały p.p. Danuta Moroń i Janina Słowińska.
Zdjęcia ze spotkania zostały zamieszczone w galerii.
Firma "Remondis" odbiera dzisiaj tj. 16. 05. 2008r. worki z odpadami segregowanymi.
W najbliższy poniedziałek tj. 19.05.2008r. "Remondis" odbierze odpady komunalne (pojemniki).
Harmonogram wywozu odpadów dla Brzeźc jest zamieszczony na brzezce.info KLIK w LINK
Do galerii dodano kolejne zdjęcia wykonane nad akwenem w Brzeźcach KLIK w LINK
Skomentuj na Forum

Podkategorie

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u