700-lecie Brzeźc myślą przewodnią święta Bożego Ciała
Dziś ulicą Pokoju przeszła uroczysta procesja z okazji święta Bożego Ciała, gromadząc licznych parafian oraz gości.
Procesji z Najświętszym Sakramentem przewodniczył ks. dr Ireneusz Pawlak, proboszcz Parafii Matki Bożej Szkaplerznej. Wierni zatrzymywali się przy przygotowanych ołtarzach, gdzie odczytywano fragmenty Ewangelii i modlono się w intencji mieszkańców oraz całej wspólnoty.
Tegoroczna uroczystość miała szczególny wymiar, ponieważ parafia obchodzi jubileusz 700-lecia swojego istnienia. Wszystkie ołtarze nawiązywały do tego wyjątkowego wydarzenia, przypominając bogatą historię parafii, jej duchowe dziedzictwo oraz pokolenia wiernych, które przez siedem wieków współtworzyły lokalną wspólnotę.
W uroczystości uczestniczyły poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, które tradycyjnie sypały kwiaty, ministranci, nadzwyczajni szafarze Komunii św., kościelni. Pięknym nawiązaniem do lokalnego dziedzictwa była obecność parafianki w tradycyjnym stroju regionalnym, która swoim udziałem podkreśliła szacunek dla wielowiekowych tradycji kultywowanych przez kolejne pokolenia mieszkańców i parafian.
Podczas uroczystej Mszy Świętej o oprawę muzyczną zadbali pan organista Krzysztof Spek, schola dorosłych. Psalm responsoryjny wykonała Pani Bernadeta Jonkisz. Następnie, w trakcie procesji eucharystycznej, pan organista prowadził śpiew pieśni religijnych.
O bezpieczeństwo uczestników oraz sprawny przebieg procesji na całej jej trasie zadbali strażacy OSP Mizerów, którzy zabezpieczali przemarsz wiernych i wspierali organizację uroczystości.
Ks. Proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym w tegoroczną uroczystość, szczególnie budowniczym czterech ołtarzy.
Jacek Cisło
Interpelacja Radnej Miejskiej, Joanny Brożek dot. budowy chodnika przy ul. Łącznej
Radna Miejska, Joanna Brożek skierowała interpelację do Burmistrza Pszczyny, Dariusza Skrobola w sprawie podjęcia przez Burmistrza działań zmierzających do budowy chodnika z możliwością jazdy rowerem przy drodze powiatowej - ulicy Łącznej w Brzeźcach, od zjazdu z drogi wojewódzkiej DW933 do styku z ulicą Pazurowicką. Budowa chodnika jest konieczna dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - czytamy w Interpelacji Radnej Miejskiej, Joanny Brożek z dnia 13 maja 2026 roku. Z całym dokumentem można się zapoznać na stronie: KLIKwLINK
Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol poparł wniosek Radnej Miejskiej, Joanny Brożek i wystąpił w tej sprawie do Powiatowego Zarządu Dróg. Link do odpowiedzi Burmistrza Pszczyny na interpelację KLIKwLINK
UCZNIOWIE WŚRÓD NAJLEPSZYCH GRACZY RUMMIKUB NA ŚLĄSKU
Wczoraj nasi uczniowie: Agata Jurzykowska, Zofia Wala, Marta Nowicka, Igor Pieter oraz Hanna Jaworska wzięli udział w V Mistrzostwach Śląska w Rummikub, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 3 w Bieruniu.
W turnieju uczestniczyło aż 168 graczy szkół podstawowych i średnich województwa śląskiego, dlatego rywalizacja była bardzo emocjonująca i stała na wysokim poziomie. Nasi reprezentanci godnie reprezentowali szkołę, wykazując się zaangażowaniem, logicznym myśleniem oraz umiejętnością strategicznego planowania.
Zaproszenie na grilla
Zarządy Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźcach zapraszają członków wraz ze współmałżonkami na grilla w dniu 12 czerwca o godz. 18.00 w Sercu Wsi (tj. piątek Święto Najświętszego Serca Pana Jezusa - dyspensa).
Bardzo prosimy o potwierdzenie uczestnictwa pod nr. telefonu:
Halina Dziurosz - 695 773 652
Jan Paszek - 502 418 995
do dnia 8.06.2026 r.
Strona 1 z 2

