Z ostatnim meczem rundy wiosennej, nie zakończyła się praca przy naszym boisku. Został położony nowy drenaż na części boiska i w miarę naszych możliwości wyrównanie, dlatego chciałbym bardzo serdecznie podziękować firmom:
Kobielanka - Sylwester Ficek
Instalatorstwo Gazowe BINIĘDA Sp. J. -Stanisław Binięda
Ogrody - Arkadiusz Buchcik i Grzegorz Stebel,
panu Mateuszowi Klima
za bardzo wielką pomoc, przy realizacji tego przedsięwzięcia.
Serdecznie dziękuję również, panu Stanisławowi Baron, panu Błażejowi Moroń i panu Bartoszowi Godziek
Bez was nie dalibyśmy rady. Dziękuję również, kolegom z zarządu:
Dominikowi Godziek, Mateuszowi Śleziona, Zbigniewowi Sąsiadek i Eugeniuszowi Godziek, za duży wkład pracy w przy remoncie, oraz bezpośrednio po, aby płyta boiska była gotowa na pierwszy mecz rundy jesiennej.
Dziękuję wszystkim z całego serca.


Waldemar Wuzik
Prezes Zarządu

Źródło: facebook/lksbrzezce

Za nami kolejna uroczystość odpustowa ku czci MB Szkaplerznej. Tradycyjnie zgromadziła ona tłumy. Sumie odpustowej przewodniczył ks. Stefan Sprot - były proboszcz parafii MB Szkaplerznej w Brzeźcach. Homilię tego dnia głosił ks. Mirosław Smykała - proboszcz z Radostowic i v-ce dziekan dekanatu suszeckiego. Obecni byli również: ks. prałat Alojzy Zuber, ks. Stanisław Suchy i ks. Andrzej Ahnert - proboszcz naszej parafii.
Dzień odpustu był również okazją do przyjęcia Szkaplerza świętego. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra dęta. Udekorowany kwiatami ołtarz to tradycyjnie już zasługa p. Danuty Harazin.
Nie zabrakło również straganów, które licznie usytuowały się przy ulicy Pokoju.

Czytaj więcej...
Polsko-angielska Fundacja Babci Aliny / The Alina Foundation, działająca na rzecz polskich hospicjów ufundowała Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie trzy nowoczesne koncentratory tlenu. Co roku fundacja organizuje rajd rowerowy i odwiedza hospicja, które wspiera. Tym razem na trasie wyprawy znalazło się (6 lipca) hospicjum w Pszczynie.
 
Fundację Babci Aliny założyli Janusz Holender i jego córka Ewa Holender po śmierci mamy i babci – pani Aliny Holender, która zmarła pod opieką hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.  W ciągu 10 lat fundacja zakupiła sprzęt dla ponad 50 polskich hospicjów za kwotę blisko miliona złotych.
Czytaj więcej...

We wrześniu powinna ruszyć przebudowa DW 933 z Pawłowic do Pszczyny. Drogę na 16-kilometrowym odcinku przebuduje firma Strabag. Inwestycja będzie wiązać się z dużymi utrudnieniami w ruchu. Z przedstawicielami firmy, która będzie realizować inwestycje spotkali się włodarze i przedstawiciele powiatu i gmin, przez które przebiega droga. Spotkanie odbyło się w Urzędzie Miejskim w Pszczynie.

Zakres inwestycji jest ogromny - droga zostanie całkowicie przebudowa na odcinku ponad 16 km - od skrzyżowania z DK 81 w Pawłowicach do ronda na ul. Żorskiej w Pszczynie. Powstaną też ciągi pieszo-rowerowe, wykonawca przebuduje obiekty mostowe, skrzyżowania, zjazdy i zatoki autobusowe.

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Pszczyńska pozyskało dodatkowe środki finansowe na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR w wysokości 1.580.000,00 zł. Środki te mogą być przeznaczone na operacje dotyczące podjęcia i rozwoju działalności gospodarczej. W ostatnim czasie został też zaktualizowany „Harmonogram planowanych naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Jest on dostępny na naszej stronie w zakładce Dokumenty programowe/podstawowe.

Czytaj więcej...