W drugą sobotę października (12.10) obchodzony jest Światowy Dzień Medycyny Paliatywnej i Hospicjów. To okazja, by propagować potrzebę otaczania szczególną opieką osoby cierpiące, znajdujące się w ostatnim etapie choroby nowotworowej oraz możliwości wspierania tego typu pomocy. Od czterech lat Hospicjum św. Ojca Pio w Pszczynie organizuje w tym dniu „Nocny Bieg po Pszczynie”.

Trasa biegu -  na dystansie 6,7 km - znajduje się w obrębie urokliwej pszczyńskiej starówki oraz parku rozciągającego się wokół słynnego zamku w Pszczynie. Dodatkowo na uczestników biegu czekają atrakcje, takie jak pokazy taneczno-świetlne oraz mini-koncerty różnych gatunków muzycznych. Na mecie każdy z zawodników otrzymuje pamiątkowy medal. Na najszybszych w obu kategoriach - bieg i Nordic Walking - czekają puchary i nagrody finansowe.

Gratulujemy Laureatom. Szczególne gratulacje kierujemy do Laureata Lauru Specjalnego - Lokalnej Grupy Działania Ziemia Pszczyńska! 11. Gala Przedsiębiorczości, podczas której wręczane zostały Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu Pszczyńskiego oraz Starosty Pszczyńskiej dla najlepszych przedsiębiorców powiatu pszczyńskiego, odbyła się 27 września w sali lustrzanej pszczyńskiego zamku. W wydarzeniu wzięli udział nominowani i ich rodziny, laureaci poprzednich edycji, parlamentarzyści oraz samorządowcy i społecznicy.
Zebrani uczcili minutą ciszy zmarłego w ubiegłym tygodniu byłego starostę pszczyńskiego Józefa Tetlę, który był inicjatorem przyznawania nagród dla najlepszych przedsiębiorców naszego powiatu.

W rejonie Brzeźc jest sporo terenów leśnych. Czy niedawna informacja o pumie w okolicach Piasku zniechęciła Was do leśnych spacerów? Nadleśnictwo Kobiór właśnie wydało komunikat:

"Nadleśnictwo Kobiór informuje, że po otrzymaniu informacji o widzianej pumie w miejscowości Piasek koło Pszczyny zadysponowano stałą obserwację terenów leśnych.

Od niedzieli (29.09.2019r.) uruchomiono patrole Terenowej Służby Leśnej oraz wdrożono obserwację obszarów leśnych, pól i terenów przyległych do lasu celem ustalenia czy zwierzę widziane przez jednego z mieszkańców jest pumą. Jesteśmy w stałym kontakcie ze Strażą Miejską w Pszczynie i na bieżąco współpracujemy w powyższej sprawie. Na dzień dzisiejszy informacja o widzianej pumie nie została potwierdzona ale należy zachować szczególną ostrożność podczas przebywania w lesie.

Gdyby ktoś zauważył pumę, proszony jest o kontakt z Nadleśnictwem Kobiór (32 218 81 81, 601 161 940) Policją lub Strażą Miejską pod całodobowym numerem telefonu (32) 210 43 73.

Przypominam, członkom Emerytom Koła Brzeźce, że w dniu 8.10.2019r. (wtorek) o godz. 16:00 będziemy obchodzić Święto Emeryta - Seniora. Zapraszamy członków do Ośrodka Kultury w Brzeźcach, zachęcamy również nowych członków do wzięcia udziału w spotkaniu.

Prezes Koła - Józefina Tetla

Zarząd Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń Wiejskich w Brzeźcach informują, iż w ostatnim czasie została podpisana umowa o powierzenie grantu na realizację zadania pn.: Dziedzictwo lokalne Ziemi Pszczyńskiej. Doposażenie KGW w Brzeźcach w zastawę stołową. Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska”.

www.lgdziemiapszczynska.pl

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u