Przyroda na wyciągnięcie ręki... Edukacja, sport i kultura Tradycja od pokoleń W symbiozie z naturą...

W dniach 22 - 23.02.2021 r. na Akademii Muzycznej w Katowicach odbędzie się konferencja naukowa "ORGANY NA ŚLĄSKU"- transmisja online.
W dniu 23.02., o godz. 9.30 (wtorek): dr Stanisław Pielczyk - "Organy kościoła parafialnego w Brzeźcach. Historia i problematyka konserwatorska. Studium systemu pneumatycznego".
Przypomnijmy, że niedawno zakończył się remont organów firmy Martin Binder & Sohn, które znajdują się w naszym zabytkowym kościele.
"Pierwszy z etapów prac był współfinansowany przez powiat pszczyński.
Również dzięki wsparciu powiatu w kościele w Brzeźcach miały miejsce profesjonalne nagrania organowe. Wszystko po to, aby zaprezentować walory odrestaurowanego instrumentu. - Ze względu na aktualne ograniczenia nie jest możliwa organizacja koncertu dla szerokiej rzeszy zainteresowanych. Dlatego możliwości tego wyjątkowego, ponad 100-letniego instrumentu zostały uchwycone i są prezentowane dzięki nagraniom, które powstały dzięki wsparciu powiatu pszczyńskiego" - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.
Za organami zasiadł Michał Duźniak, wykładowca Akademii Muzycznej w Katowicach. Realizatorem nagrań była firma Classical Sound Studio. Nagranych zostało 18 utworów. Ich tematyka jest szeroka i nawiązuje do rożnych okresów liturgicznych w kościele - czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Pszczynie
Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u