. Sport, kultura i edukacja na wyciągnięcie ręki . .

Szanowni Państwo, miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Pszczyńska pozyskało dodatkowe środki finansowe na wsparcie realizacji operacji w ramach LSR w wysokości 1.580.000,00 zł. Środki te mogą być przeznaczone na operacje dotyczące podjęcia i rozwoju działalności gospodarczej. W ostatnim czasie został też zaktualizowany „Harmonogram planowanych naborów wniosków o udzielenie wsparcia na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". Jest on dostępny na naszej stronie w zakładce Dokumenty programowe/podstawowe.

W związku z powyższym, zgodnie z harmonogramem, w II półroczu 2019 r. planujemy ogłoszenie konkursów dotyczących dofinansowania na podejmowanie i rozwój działalności gospodarczej w ramach następujących przedsięwzięć ujętych w naszej Strategii Rozwoju Lokalnego:
P1. PRZEDSIĘBIORCZA ZIEMIA PSZCZYŃSKA - DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE RÓŻNE
• P5. OFERTA AKTYWNEGO WYPOCZYNKU - DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZE
• P8. SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ RODZINY - WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCZE

Ogłoszony będzie też konkurs w ramach przedsięwzięcia P6. SIECI AKTYWNEGO WYPOCZYNKU dotyczący współpracy firm lokalnych w zakresie świadczenia usług turystycznych i rekreacyjnych.

Aktualne procedury wyboru i oceny wniosków dostępne są na naszej stronie w zakładce Dokumenty programowe/dokumenty związane z wyborem projektów.

 

Planujemy też nabór wniosków do kolejnego projektu grantowego, tym razem w obszarze WZMACNIANIA KAPITAŁU SPOŁECZNEGO ZIEMII PSZCZYŃSKIEJ. Projekt zakłada rozwój mechanizmów współpracy i dialogu wśród mieszkańców obszaru, poprzez wsparcie realizacji różnych form wydarzeń (imprezy, warsztaty, prelekcje), których celem będzie zacieśnianie więzi społecznych, rozwój dialogu obywatelskiego i partnerstw lokalnych.
Nabór ten dedykowany jest podmiotom działającym na obszarze LSR (gminy: Pawłowice, Suszec, Pszczyna - bez miasta Pszczyna, Miedźna, Kobiór, Goczałkowice-Zdrój, Ornontowice, Wyry, Bojszowy, Orzesze, Bieruń), za wyjątkiem prowadzących działalność gospodarczą.
Projekt będzie realizowany w ramach Przedsięwzięcia P9. KUŹNIA KAPITAŁU LUDZKIEGO I SPOŁECZNEGO

Już dziś zapraszamy wszystkich potencjalnych wnioskodawców do korzystania z doradztwa i konsultowania z nami swoich pomysłów oraz wątpliwości dotyczących przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i procedur wyboru projektów do dofinansowania.

 

Źródło: lgdziemiapszczynska.pl

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u