W sobotę 30 marca 2019r. J.E. Ks. Abp Wiktor Skworc zwiedził Izbę Pamięci Parafii i Sołectwa Brzeźce. Wizyta Metropolity Katowickiego w tym miejscu przypada w wyjątkowym czasie. Oto rok 2019 został ustanowiony przez Parlament RP Rokiem Powstań Śląskich. Arcybiskup wyraził swoje ogromne uznanie dla tej lokalnej inicjatywy, jaką jest gromadzenie historycznych, unikatowych fotografii i pamiątek, na których widzimy wieś Brzeźce i parafię od przełomu XIX i XX wieku aż po lata współczesne. Ks. Abp Wiktor Skworc, Ks. Andrzej Achnert- Proboszcz Parafii Brzeźce, Ks. Kanonik Izydor Harazin i pozostali goście zatrzymali się również przy kronikach i oryginalnych ubiorach, jakie noszone były przez mieszkanki i mieszkańców Brzeźc. W trakcie swojej wizyty w Brzeźcach Metropolita Katowicki w miłych słowach wspomniał również Ks. Bpa Dariusza Kałużę MSF, który pochodzi z naszej parafii i jest na misjach w Papui Nowej Gwinei.
Dodajmy, że tego dnia w naszej parafii była uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania, o czym napiszemy w kolejnym artykule.

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u