. . . .

W niedzielę 15 lipca nasza parafia świętowała Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej z Góry Karmel - MB Szkaplerznej. W sumie odpustowej udział wzięli: Ks. Andrzej Ahnert - Proboszcz Parafii, Ks. Stefan Sprot (wygłosił Słowo Boże), Ks. Prałat Alojzy Zuber (sumista), Ks. Kanonik Izydor Harazin, Ks. Karol Matera, Ks. Stanisław Brudek SDB - 1 września 1973 wyjechał na misje do Wenezueli. Pracował duszpastersko w parafiach salezjańskich w Caracas, Coro, był proboszczem parafii św. Jana Bosko w Willemstad na karaibskiej wyspie Curacao, na Antylach Holenderskich. Obecnie pracuje w Wenezueli w parafii św. Jana Bosko w San Felix nad Orinoko. Pochodzi z Wisły Wielkiej.
W Sumie Odpustowej uczestniczyła niezliczona ilość wiernych, w tym również gości i pielgrzymów z najdalszych stron. Zwieńczeniem Mszy Św. była uroczysta procesja z Najświętszym Sakramentem, w której m.in. niesiono zabytkowy feretron z obrazem Patronki parafii MB Szkaplerznej. Tego dnia tradycyjnie była okazja do przyjęcia Szkaplerza Świętego.
Na największym odpuście w regionie nie mogło zabraknąć budów (straganów) oraz karasoli (karuzeli), które każdego roku zjeżdżają do nas na odpust w rekordowej ilości.

Fotoreportaż z uroczystości został zamieszczony pod ogłoszeniami na:  parafiabrzezce.pl

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u