Zachęcamy do udziału w wyjątkowej pielgrzymce do Ziemi Świętej w dniach 18.09. - 25.09.2018r.

1 DZIEŃ Przelot z Polski do Izraela ' Tel – Awiw/. Przejazd autokarem do Ain Karem. Nawiedzenie miejsca urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia Maryi u Elżbiety. Przejazd przez Jerozolimę do Betlejem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 DZIEŃ Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Bożego Narodzenia z Grotą Narodzenia. Msza św. Udział w procesji do Groty Narodzenia i Groty św. Hieronima prowadzonej przez Ojców Franciszkanów. Nawiedzenie Pola pasterzy i Kościoła z Grotą Mleczną. Wizyta w Klasztorze Sióstr Karmelitanek w Betlejem, obiadokolacja i nocleg.

 

3 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy na Górę Oliwną. Nawiedzenie Betfage miejsca z którego Jezus udał się do Jerozolimy w Niedzielę Palmową, nawiedzenie kościoła Pater Noster i Dominus Flevit (miejsca gdzie Jezus zapłakał nad losem Jerozolimy). Przejście do Doliny Cedronu do Ogrodów Getsemani i Groty Pojmania. Msza św. w Bazylice Agonii Jezusa, Nawiedzenie kościoła Zaśnięcia Matki Bożej. Obiadokolacja i nocleg. Aby zapoznać się z całym harmonogramem pielgrzymki 8-dniowej rozwiń artykuł:

 

4 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Przejście drogą Męki Pana Jezusa. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej via Dolorosa. Nawiedzenie Golgoty i Bożego Grobu w Bazylice Bożego Grobu. Msza św. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Nawiedzenie Góry Syon – Wieczernik, Msza św. Wizyta w Bazylice Zaśnięcia Matki Bożej. Dzielnica Ormiańska, przejście do dzielnicy Żydowskiej pod Ścianę Płaczu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

 

5 DZIEŃ Śniadanie. Zwiedzanie Betani – grób Łazarza. Msza św. Przejazd nad Morze Martwe przez Pustynię Judzką. Odpoczynek i kąpiel. Obiadokolacja i nocleg.

 

6 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa, przejazd nad Jezioro Genezaret, nawiedzenie Góry Błogosławieństw. Msza św. Przejazd do Kafarnaum zwanego miastem Jezusa, gdzie dokonał tak wielu cudów. Dom św. Piotra. Tabgha – miejsce cudownego rozmnożenia chleba i ryb, oraz miejsca Prymatu św. Piotra. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Przejazd do Nazaretu. Zakwaterowanie w hotelu. Udział w wieczornym Różańcu przy Grocie Zwiastowania. Obiadokolacja. Nocleg.

 

7 DZIEŃ Śniadanie. Msza św. w Bazylice Zwiastowania w Nazarecie. Zwiedzanie Bazyliki i kościoła św. Józefa. Przejazd na Górę Tabor. Nawiedzenie miejsca Przemienienia Pańskiego z piękną bazyliką. Przejazd do Kany Galilejskiej miejsca I cudu Pana Jezusa. Nawiedzenie kościoła Cudu, gdzie małżonkowie mogą uroczyście odnowić Przysięgę małżeńską. Przejazd do Hajfy pięknego miasta nad Morzem Śródziemnym. Nawiedzenie Klasztoru Karmelitańskiego Stella Maris z Grotą Proroka Eliasza. Przejazd do Betlejem na obiadokolację i nocleg.

 

8 DZIEŃ Śniadanie. Przejazd do Jaffy, nawiedzenie kościoła św. Piotra i pięknego Starego Miasta. Przelot do Polski.

 

Cena: 3350zł.

Świadczenia: przeloty samolotem, przejazdy komfortowym autokarem po Ziemi Świętej. Zakwaterowanie w hotelach pokoje 2, 3 os. z łazienkami, wyżywienie wg planu, ubezpieczenie NW, opieka pilota – przewodnika i kapłana. Codziennie Msze św.

Wymiana na wstępy i opłaty: 60 USD

Zapisy u ks. Karola Matery do przyszłego czwartku 24 maja pod nr tel.: 608-469-205

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w salkach parafialnych w Suszcu w czwartek 24 maja br.

 

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u