Zapraszam do udziału w III Wojewódzkim Konkursie Multimedialnym „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”. Laureaci trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach (7 klasy szkół podstawowych i oddziały gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne) zostaną nagrodzeni wyjazdami studyjnymi do Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a finaliści otrzymają nagrody rzeczowe. Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy o Żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej, kształtowanie świadomości narodowej i lokalnej młodzieży oraz upamiętnienie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Konkurs to wyraz hołdu dla Żołnierzy Wojska Polskiego za niezłomną postawę patriotyczną, świadectwo męstwa oraz krew przelaną w obronie Ojczyzny.

Do konkursu zgłoszono w ciągu dwóch edycji 428 prac z całego województwa śląskiego. Młodzież podejmując wyzwanie konkursowe nie wybrała drogi na skróty. Prace konkursowe pokazały, że młodzi ludzie nie tylko poznali bolesne losy Wyklętych Bohaterów, ale i zrozumieli sens ich walki. 

 

Zwieńczeniem Konkursu będzie uroczysta gala wręczenia nagród, połączona z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. Jestem przekonana, że promowanie projektów edukacyjnych kształtujących świadomość historyczną młodego pokolenia, w dłuższej perspektywie przełoży się na budowanie społeczeństwa obywatelskiego, opartego na wartościach patriotycznych.

Szczegóły w REGULAMINIE oraz pod numerem tel. 34 313 31 40.

Pozostaję z nadzieją, że Nauczyciele i Uczniowie Państwa Szkoły przyjmą zaproszenie do udziału w Konkursie.

Łączę wyrazy szacunku

Jadwiga Wiśniewska                                                        
Poseł do Parlamentu Europejskiego

Copyrights by brzezce.info © 2016. stat4u